top of page

Köpeğim Neden Havlıyor???

Güncelleme tarihi: 9 Mar 2022


Köpeğinizin ses düzeyini kontrol altında tutmak, sorumlu davranan bir köpek sahibi olmanın önemli bir parçasıdır. Her şeyden önce, çok fazla havlama yalnızca sizin için değil, aynı şekilde komşularınız için de rahatsız edici olabilir.


İlk adımı, köpeğinizin havlama nedenini öğrenmektir. Bazı köpekler, bir şey istediğini size anlatmak için havlayacaktır. Belki acıkmış, susamış olabilir ya da yalnızca oyun oynamak istiyordur.


Oyun zamanı

Pek çok köpek, başka köpekleri gördüğünde, onları oyun oynamaya davet etmek için havlayacaktır. Bu tamamen normaldir; ancak ne kadar havlamanın kabul edilebilir olduğuna ve oyun oynamak için sakinleşinceye değin ne kadar bekleneceğine karar vermek sizin elinizdedir.Evde tek başına

Köpeğiniz tek başına kalırsa havlayabilir. Alışık olduğu insan seslerini sağlamak için, biraz müzik çalmayı ya da radyoyu açmayı deneyin. Dışarıda olduğunuz sırada onu meşgul etmek için uzun çalışma ve dikkat gerektiren bazı oyuncaklar da verebilirsiniz.


Evde olduğunuzda, köpeğinizle hoşuna gidecek hareketli bir oyun oynamayı ve egzersiz yapmayı unutmayın. Sizi özlemiş olacaktır ve bağları yeniden kurmanın daha iyi bir yolu yoktur.


Nöbette

Bir köpeğin havlamasının en sık rastlanan nedenlerinden biri, uyarmak için havlamasıdır. Köpeğiniz eve birinin yaklaştığını görürse, size haber vermek için havlayacaktır.


Bir sisteme bağlı kalın

Köpek eğitiminin her yönü için bir sisteminiz olması gereklidir. Köpekler rutin uygulamaya yanıt verir ve bu, başarı şansınızı büyük ölçüde arttıracaktır. Yavru köpeğinizle zaten temel itaat eğitimi derslerine geçmiş olabilirsiniz; geçmediyseniz, o halde neden şimdi denemiyorsunuz?


Özet olarak;

Köpek Eğitimi, her zaman köpeğinizin davranışlarını düzeltmenin en iyi yoludur. Havlamanın aslında köpek olmanın normal bir parçası olduğunu unutmayın. Yalnızca aşırı hale geldiğinde ve karışıklığa neden olduğunda önlem almanız gereklidir.

44 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


bottom of page