top of page

Melez ve Sokak Köpeği Eğitimi Nasıl Olmalı?

Güncelleme tarihi: 9 Mar 2022


Sokaktan veya barınaktan sahiplendiğiniz köpekler ile daha kaliteli bir yaşam sürebilmek için temel itaat eğitimi vermeniz önemlidir. Bu köpeklerin sokak yaşamında özellikle ev veya bahçe hayatına adapte olması dışında sahipleriyle iletişimini kuvvetlendirmek adına çeşitli yöntemler kullanılarak eğitimler uygulanması gereklidir.


Köpek eğitiminde travma yaratacak şekilde fiziksel müdahale, dövme, korkutma veya aç bırakma gibi davranışlar kesinlikle yapılmamalıdır. Bunun yerine olumlu davranışların pekiştirilmesi adına temel itaat eğitimi sürecinde olduğu gibi ödüllendirici davranış ve tutumlar tercih edilmelidir.Sokak köpekleri ev veya bahçeli bir ortamda yaşama adapte olabilmeleri için bir dizi alışkanlıklarını değiştirmek durumunda kalabilir.Sokaktan veya barınaktan alınan ve genellikle melez yani safkan olmayan köpeklerin eğitimleri, alternatif köpeklere göre çok daha zorluk çıkarabilir. Bu yüzden eğitimler süresi boyunca sabırlı, anlayışlı ve pozitif olunması gerekir. Aksi halde deneyimli ve profesyonel köpek eğitim uzmanlarından destek almak çok daha faydalı olacaktır.

Köpeğim Eğitimde bünyesinde başarılı ve müşteri memnuniyeti odaklı hizmet veren köpek eğitmenlerimiz ödüllendirici ve pozitif yaklaşımları benimseyerek sokak köpeklerinin en kısa sürede eğitim almalarını sağlamaktadır.

29 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

留言


bottom of page